Fakty

 

 

  W tej rubryce chcemy zamieszczać udokumentowane, potwierdzone i zweryfikowane dowody potwierdzające skuteczność stosowanych przez nasz Instytut metod poznawczych. Żeby jednak zyskać 100% pewność, a tym samym uzyskać „twardy” argument w polemice ze sceptykami naukowego świata, zazwyczaj potrzebny jest czas, dużo czasu, gdyż weryfikacja wyników uzyskanych paranormalną drogą podczas naszych „wypraw w czasie”, jest zazwyczaj kłopotliwa z powodu braku zachowanych materialnych śladów i dowodów rzeczowych. A brak możliwości porównania ich ze sobą, rodzi sceptycyzm wśród tych, którzy patrzą poprzez przysłowiowe „szkiełko i oko”. Dlatego, że dokładamy wszystkich starań, by rzetelnie i ze szczególną starannością sprawdzić wszystkie tropy i wątki, często pośrednie, dotyczące danej sprawy. A nie jest to ani łatwe ani proste. Często z przyczyn obiektywnych i całkowicie niezależnych od nas nie możemy przeprowadzić werfikacji. Z tym także trzeba się liczyć. Robimy jednak wszystko co w naszych siłach, by przedstawić wiarygodne rezultaty naszych badań. 

 

Leśny Kościół

   Jednak już teraz możemy przedstawić częściowe potwierdzenie przekazów dotyczących naszych badań w tzw ”leśnym kościele” w Jaworzu koło Bielska-Białej.

  To, co zobaczyło w swoich wizjach medium zostało dokładnie opisane i usystematyzowane. Nawet fragment siedemnastowiecznego kazania, jakie podczas „podróży w czasie” usłyszało medium, został przetłumaczony tak, by oddać niepowtarzalny, charakterystyczny styl i retorykę. By potwierdzić trafność paranormalnego odczytu, koordynator Instytutu Jerzy Zipser rozpoczął poszukiwania kompetentnych osób - autorytetów w dziedzinie historii teologii ewangelickiej.

   Efektem jego wysiłku jest pierwsza opinia dotycząca fragmentu kazania jaką wystawił ks. profesor doktor habilitowany Marek Jerzy Uglorz – duchowny Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Ks. profesor Uglorz jest pracownikiem naukowym Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie na Katedrze Wiedzy Nowotestamentowej i Języka Greckiego ChAT, oraz adiunktem w Zakładzie Edukacji Filozoficzno-Społecznej Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. A więc bardzo kompetentny specjalista!!!

  Jego opinię potwierdzającą, że usłyszane przez medium na uroczysku kazanie brzmi bardzo autentyczne można zobaczyć w dziale publikacje pod tytułem "Uroczysko Jaworze" lub tutaj

 

Nawiedzony dwór

  Innym potwierdzonym przykładem, jest sprawa dotycząca majątku państwa S. Ich dworek, jak sami zauważyli, był nawiedzony. Historię pracy naszego Instytutu i medium Tamary Jermakowej-Szymańskiej można przeczytać w dziale publikacje pt. ”Nawiedzony dwór” (kliknij). Rodzina S. jest bowiem świadkiem i weryfikatorem tego, co się tam działo i tego co mówiło i robiło medium.


 

  To na razie dwie sprawy, które możemy publicznie pokazać. Mało? Oczywiście, ale niestety reszta musi jeszcze poczekać.